Mrtvo

12. března 2011 v 10:55 | Šaras |  Moje nepovedená tvorba
Hmmm... Zase jsem jednou "tvořila". Hrozně mě baví pracovat (jakože slovně) se stmíváním a s nocí. A takhle to potom dopadá. Tahle povídka vznikla u Tis, hrály jsme spolu takovou hru... No, to je jedno. Kdyby snad někoho to, co je pod článkem zajímalo, stačí vám jedno kliknutí....MRTVO
Venku se stmívá a město se tajemně zahaluje nocí. Těsně při zemi se tvoří malá vrstva mlhy. Chladný a svěží noční větřík pročesává koruny stromů a jemně se mazlí se záclonami v otevřených oknech. Lampy se začínají rozsvěcet. Září oranžovým elektrickým světlem. Všichni spěchají domů, aby se schovali před temnotou a zasedli ke svým večeřím, ale já ne. Stojím v temné uličce, vlasy mi padají do obličeje a na rtech mi hraje úsměv. Možná, že to ani není úsměv, spíš jen nucená a oprýskaná maska. Rudá rtěnka už se trochu smyla a bílý pudr mi obarvil rolák. Je mi trochu zima, mám na kalhotách na koleni díru, ale to mi moc nevadí. Díky tomu vypadám… No, jako ostatní v tomhle městě. Řekla bych, že ještě nikdo nemá podezření….
Počkám si, přikrčím se, schovám se… Už jde. Starý, upocený páprda, tuším hospodský. Konečně ho mám, unikal mi pěkně dlouho. Skočím těsně před něj, vlasy v očích, obličej omotaný šátkem a bodnu. Překvapeně civí na nůž, který trčí z jeho břicha, nestačí ani zakřičet. Vyjímám nůž z jeho pivního vředu a otírám ho do jeho upocené haleny. Teď je to nefalšovaný úsměv a potěšení. Nožem na zeď domu vyrývám nápis, který bude vidět až za denního světla. Myšlenka na to, že budu muset celou noc číhat a hlídat, až si toho někdo ráno všimne mě štěstím moc nenaplňuje- ale co by člověk neudělal, jak hluboko by neklesl jen pro vlastní úspěch, pro hrozbu, kterou by představoval pro ostatní. "Další budeš ty!" hlásá nápis. Když jsem se vším spokojená, zakřičím, vyjeknu vysokým tónem. Někdo přece musí vykouknout a podívat se, kdo to křičí. A, otvírá se okno. Chci, aby mě viděli, chci, aby věděli, že se tady motá vrah. A chci, aby se mě báli. Za chvíli tu bude mrtvo, jen krysy ve svých kanálech budou nadšeně pískat, až najdou cestu do lidských obydlí narvaných jídlem. Ano, ano… Tahle myšlenka je geniální… Teď už jen odsud nepozorovaně zmizet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D. D. | 12. března 2011 v 11:48 | Reagovat

„.. myslíš, že můžu použít elektrickým světlem??“ :-D  :-D  :-D  :-D -> a divně a se zadívala na pouliční lampu :D  :D

2 Šaras Šaras | Web | 12. března 2011 v 11:56 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama